Nadační sbírka na kolegu pana Marka

Petr MarekPetr Marek je kolega z OIKT KŘP Ústeckého kraje, kde pracuje jako programátor. Od narození má vrozenou vadu pravé ruky. Petr trpí velikými bolestmi, které se zhoršují, protože mohutné kosti váží skoro 2 kg a tíha velice zatěžuje klouby celé ruky a páteř. V současné době jsou pro něj bolesti nesnesitelné natolik, že jediné řešení pro něj je odstranit podstatnou část pravé ruky. Letos na podzim tento zákrok podstoupí a teprve pak lékaři zjistí, zda půjde zachovat alespoň malíček a prsteníček. Pokud se však ukáže, že je ruka postižena více, bude odstraněna ruka celá až do půli lokte.

Petr se celý život snažil být soběstačný, vystudoval i vysokou školu, ale aby mohl být, i nadále soběstačný, musí mít potřebnou bionickou protézu, která dokáže usnadnit řadu úkonů, které většina z nás považuje za samozřejmost. Nárok na bionickou protézu, hrazenou ze zdravotního pojištění, Petr nemá.

Když operace dopadne dobře a podaří se zachránit poslední dva prsty, bude potřebovat protézu, která nahradí chybějící část ruky. Náklady na tuto protézu se pohybují od 900 000 Kč. Pokud se to ale nepodaří a přijde o celou ruku, náklady na vytvoření protézy budou vyšší. Vše se odvíjí podle toho, kde bude ruka amputována a co z toho zbytku bude použitelné. Odhad nákladů začíná na 1 200 000 Kč.

Naše odborová organizace Odborového svazu státních orgánů a organizací vyjednala u SBERBANK transparentní účet, kam můžeme zasláním nějaké částky Petrovi pomoci podle svých možností. Předsedkyně Závodního výboru, Pavla Tichá bude stav tohoto účtu pravidelně kontrolovat a jednou za čtvrt roku zveřejní na intranetové stránky částku, kterou se podařilo vybrat.

Doufáme, že myšlenka pomoci kolegovi, osloví každého z nás. Děkujeme všem za pomoc potřebnému.

 

 

http://www.e-usti.cz/zpravy/usti-nad-labem/8623-policiste-a-zamestnanci-krajskeho-reditelstvi-usporadali-benefici-pro-sveho-handicapovaneho-kolegu1

 

 

http://www.rozhlas.cz/sever/halo112/_zprava/potrebuje-bionickou-protezu-neztraci-vsak-nadhled-budu-prvnim-terminatorem-u-policie--1721888

 

Sbírka Marek Sberbank

 

 

 

PřílohaVelikost
petr_marek_190617.pdf604.98 KB