Čestné členství

Předání Čestného členství NOS PČR, bývalému příslušníkovi Vazební věznice Brno, Romanovi Sedláčkovi.
Dne 21.10.2017 na Společenském večeru odborářů ZO NOS PČR při VVaÚpVZD Brno, bylo předáno Čestné členství NOS PČR bývalému příslušníkovi Romanovi Sedláčkovi, který byl odsouzen za křivé svědectví k 220 hodinám obecně prospěšných prací. Naše ZO NOS PČR při VVaÚpVZD Brno s tímto rozsudkem nesouhlasí, ale rozsudek respektujeme. Nejen že musel být rozvázán služební poměr s tímto příslušníkem bez nároku na výsluhový příspěvek, ale dle Stanov NOS PČR jsme byli nuceni Romanu Sedláčkovi ukončit členství bez možnosti mu nabídnout status veterána.
Roman Sedláček byl všeobecně oblíbený příslušník, který za 19 let služby neměl jediný kázeňský přestupek, vždy byl čestný, pracovitý a své povinnosti si vždy plnil nadstandardně.
Při předání jsme zavzpomínali nejen na akci na podporu u soudu. Zúčastnili jsme se soudního líčení v počtu cca 40 zaměstnanců Vazební věznice Brno, z čehož bylo asi 30 příslušníků v uniformě.
K tomuto odsouzení došlo i přes to, že byla poskytnuta právní podpora ze strany NOS PČR a obhajoval ho advokát a senátor v jedné osobě Václav Láska. Roman se stále nevzdává a nyní podal ústavní stížnost.
Nevěříme ve vinu našeho bývalého kolegy, byla mu nabídnuta všestranná pomoc a věříme, že spravedlnost zvítězí a náš kolega bude očištěn.

Čestné členství předali (na fotografii zleva):
Roman Sedláček
Místopředseda NOS PČR pro VS Josef Malý
Předseda ZO NOS PČR při VVaÚpVZD Brno Zbyněk Pilař
Člen předsednictva NOS PČR Petr Cieluch
Ředitel VVaÚpVZD Brno Dušan Gáč

Předseda ZO NOS PČR
při VVaÚpVZD Brno
Bc. Zbyněk Pilař