Veřejná sbírka na pomoc synovi naší kolegyně

Veřejná sbírka na pomoc synovi naší kolegyně, pprap. Jany Vrbové.

Vážené kolegyně a kolegové, jménem ZO NOS PČR při VVaÚpVZD Brno si Vás dovoluji oslovit s prosbou o pomoc pro syna naší kolegyně, Martínka. Peníze se snažíme vybrat na speciální rehabilitaci Thera Suit a rehabilitační pomůcku, která Martínkovi pomůže, aby se s jeho postižením co nejvíce začlenil do běžného života (více v odstavci „Slovo matky“).

Sbírku vyhlašuje ZO NOS PČR při VVaÚpVZD Brno v souladu s ustanovením § 4 odst. 1 zákona č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách, zahájena je dnem 1. 9. 2018 a končí dnem 31. 10. 2018.
Pokud jste se stejně jako my rozhodli pomoci, můžete příspěvek zaslat na veřejné konto:
2001462863/2010 (FIO Banka)
Peníze budou použity účelově, a to na „léčebné výlohy pro Martina Vrbu“ na rehabilitaci Thera Suit a rehabilitační pomůcku Motomed Viva 2 (více v odstavci „Slovo matky“).

Pavel Tesař
předseda ZO NOS PČR při VVaÚpVZD Brno

Bc. Zbyněk Pilař
Člen výboru NOS PČR pro VS
Člen výboru ZO NOS PČR při VVaÚpVZD Brno

Slovo matky:
Narození Martínka nám bezesporu změnilo zaběhlý způsob života. Nikoli však přímo směrem, kterým jej děti běžně mění. Obrovskou radost vystřídal během pár hodin po porodu na dlouhé měsíce strach a nejistota, s níž jsme byli vrženi do ubíjejícího koloběhu operací, nadějných i hrozivých prognóz, každodenního cvičení a pravidelných návštěv lékařských specialistů i několikrát týdně.
Díky překotnému porodu KP došlo u Martínka během porodu, či krátce po něm, ke krvácení do mozku, jehož následkem byl hydrocefalus, hypotonie, DMO, obrna konjugovaného pohledu a levostranná hemiparéza. Vstřebat a vyrovnat se s takovými diagnózami, není asi pro nikoho lehké. Nám v tom pomohly hlavně naše rodiny a především sám Martínek, který se ukázal být již od samého počátku obrovským bojovníkem, který se hodlá, i přes osudem nevalně rozdané karty,rvát se svým hendikepem ze všech sil. A nám bylo jasné, že takhle silnou vůli k životu musíme provázet, podporovat a všemožně se snažit být jí nápomocni.
Dnes má Martínek 3 roky, diagnostikována DMO, centrální hypotonický syndrom, cereberální syndrom, vada zraku s obrnou konjugovaného pohledu, strabismem, nemluví, stále nosí pleny, začal teprve chodit a to velmi nestabilně, sám se neobleče, nenají, neumyje, ale i tak urazil už na svůj věk obrovský kus cesty. Ta, která je ještě před ním, nebude lehká a její výsledek je stále nejistý. Nicméně přesto, nebo možná právě proto, nás na ní
denně posiluje každý jeho pohled, úsměv, pokrok. Snažíme se dělat vše, aby žil běžný život milovaného a šťastného dítěte. A věříme, že se nám to společně s našimi dcerami - jeho sestrami, snad i daří. Proto také chceme zkusit rehabilitaci Thera Suit. Jedná se o takzvaný kosmický obleček, který by mu měl pomoci zpevnit tělíčko, aby měl lepší stabilitu. Dále chceme pořizovat rehabilitační pomůcku Motomed Viva 2, je to pomůcka na posílení nohou i rukou. Tyto pomůcky a procedury jsou velmi drahé a nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.
Budeme moc vděčni za každou vaši pomoc, kterou nejvíce ocení náš Martínek, když se bude moci s Vaší pomocí aspoň trochu začlenit do „normálního života“.

pprap. Jana Vrbová

(příloha: osvědčení)

PřílohaVelikost
osvedceni.pdf237.68 KB