NOS PČR

Solidarita

Veřejná sbírka Jan Vlček

Nezávislý odborový svaz Policie České republiky a ředitel Obvodního ředitelství pro Prahu I plk. Mgr. Josef Vospěl, vyhlašují sbírku pro

… blíží se prázdniny… nezapomeňte si sjednat svazové cestovní pojištění pro rodinné příslušníky jen za 110 Kč na rok 2024… to vaše máte hrazeno v rámci řádného členství, ale napište si o “kartičku a dokumenty k pojištění”… více zde 

T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
SLEVY PRO ČLENY
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Sleva na právní služby AK Kopřiva
SLEVY PRO ČLENY
Sleva na právní služby AK Kopřiva
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
SLEVY PRO ČLENY
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
SLEVY PRO ČLENY
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Alza
SLEVY PRO ČLENY
Alza
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
SLEVY PRO ČLENY
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění

27. setkání veteránů v Českých Budějovicích

Po 27. jsme se dne 5. června 2024 sešli v restauraci Gerbera – Budvar Aréna na tradičním setkání veteránů PČR při ZO NOS Č. Budějovice. Prezentaci účastníků setkání a předání veteránských reklamních předmětů zajišťovaly od 14,00 hodin Hanka Stejskalová spolu s  Lucií Šebestovou,  a za to jim oběma patří veliké poděkování. V 15.00 hodin naše setkání zahájil Jarda Malovec, který zároveň přivítal hosty,  a to ředitele KŘ PČR v Českých Budějovicích,  brigádního generála Mgr. Luďka Procházku, jeho náměstka plk. Mgr. Stanislava Popela, předsedu celostátního výboru veteránů pana Jiřího Mergla, člena předsednictva Krajské rady seniorů JUDr. Bohumila Bezemka, předsedu ZO NOS při KŘ PČR kpt. Ing. Patrika Schandla, předsedu kontrolní komise R. Jelínka, členku výboru Lenku Kubátovou, zástupce Veterána PČR z.s. Pavla Pixu a čestnou členku Věru Votýpkovou.

V další části proběhlo vystoupení hostů. Ředitel KŘ PČR Luděk Procházka seznámil přítomné veterány se situací u KŘ PČR, kdy opět zdůraznil především trvající podstav policistů u jednotlivých útvarů v Jihočeském kraji. Ocenil i trvající dobrou výslednost Jihočeské policie při objasňování trestné činnosti. Rovněž uvedl, že na jeho návrh zřídil policejní prezident generálporučík Martin Vondrášek „Kříž věrnosti“, který je předáván policistům za dlouholetou a vynikající službu v PČR. Toto nové vyznamenání obdržel i policista z Územního odboru Tábor, který slouží již  45 let.

Předseda celostátního výboru, pan Jiří Mergl seznámil přítomné s termínem memoriálu Pepy Votýpky v Pardubicích – 16. až 18 srpna 2024. Pozitivně hodnotil i další nárůst počtu veteránů (již cca 4 000 členů). Představil nového maskota NOS PČR figurku NOSála. Upozornil, že na webu NOS PČR jsou mimo jiných informací uvedeny i různé benefity nejenom pro odboráře, ale i pro veterány NOS PČR. Na tomto webu je rovněž e-shop, kde si každý veterán může sám zakoupit dárkové předměty a suvenýry s logem veterána. Na závěr uvedl, že NOS PČR bude v roce 2025 slavit 20 let od svého vzniku. Pan Pixa za veterány z. s. hovořil o akcích, které se jim povedly v 1. polovině roku 2024. Následně pan ředitel Mgr. Luděk Procházka a pan Jiří Mergl předali veteránovi panu Bc. Milanu Šebestovi čestnou medaili Veterán NOS PČR. Drobný dárek obdrželo i pět veteránů, kteří v 1. pololetí 2024 oslavili životní jubileum 70 let.

Jarda Malovec pak seznámil přítomné veteránky a veterány s plánovanými akcemi na zbylou část roku 2024 :

  • Střeleckou soutěží veteránů a členů IPA v Lišově 6. září 2024,
  • Memoriálem Pepy Votýpky v policejním zařízení  Čeperka u Pardubic v srpnu 2024.
  • Tradičním setkání (již po 28.)  jihočeských veteránů v Gerbeře koncem listopadu nebo začátkem prosince 2024.
  • Případným turnajem v bowlingu, který se uskuteční v případě přihlášení minimálně 6 zájemců.

A pak už se rozproudila čilá výměna názorů a vzpomínek na společnou službu a volná zábava, v jejímž průběhu bylo zkonzumováno i připravené pohoštění. Věřím, že se náš 27. sraz veteránů opět vydařil. Účast 86 našich členů a devíti hostů svědčí o oblíbenosti této akce, a tak se můžeme těšit na další příjemná setkání.

 

 

Mgr. Jiří Nevyjel

JUDr. Jaroslav Malovec

Výbor pro veterány NOS PČR

 

 

 

 

Sdílet tento článek

Počet veteránů k 1. 5. 2024
3556

Přemýšlíte o členství veterán a nechce se Vám zjišťovat veškeré výhody, které přináší toto členství, jež využívají desetitisíce členů svazu? Využijte náš kontaktní formulář.

Stačí odeslat Váš kontakt, na němž Vás svaz osloví, zodpoví dotazy, případně pomůže s přijetím. Odešlete, vyslechněte a rozhodněte se, zda být veteránem …

Údaje jsou zpracovány jen pro kontaktování za účelem zájmu o členství, poté budou smazány.

Sledujte @nospcr

Formulář slouží zejména k zasílání podnětů a dotazů z oblasti výkonu služby a práce a odborových záležitostí, včetně nápadů na zlepšení či opravy svazových systémů.

 

Zodpovězeny budou dotazy s uvedeným jménem, příjmením a emailovou adresou. Jména a příjmení, které zaslaly podnět nebudou nikde prezentována, ledaže by si to pro případné jednání v související věci samy zasilatel výslovně přál. 

 

UPOZORNĚNÍ

Anonymní dotazy či podněty slouží jako informační zdroj pro případné využití v možných souvisejících jednáních. Zprávy s vulgárním či obdobně nevhodným textem budou zaměstnanci kanceláře mazány bez dalšího postoupení.

 

Děkujeme za pochopení i váš zájem