RYCHLÝ PANEL

Různé články

BEZPEČNOST NĚCO STOJÍ

Příprava na protestní akci

Dosavadní jednání a úsilí přesvědčit vládu naší země o potřebě adekvátního posilování vnitřní bezpečnosti v době prohlubující se mezinárodní krize nepřinesla žádné výsledky. Navzdory tomu, že okolní evropské země razantně posilují své bezpečnostní sbory, jde naše vláda zcela opačným směrem. V Policii ČR nejenže s ohledem na inflaci finanční prostředky na provoz nenavýšila, ale naopak je snížila tak, že vystačí nejspíš jen na 8 měsíců roku 2024. 

S ohledem na současnou finanční a personální situaci v Policii ČR, Vězeňské službě ČR a dalších bezpečnostních sborech, již není další čas na čekání. Po nenaplněných slibech dochází pouze k prohlubování problémů, které vedou ke snížení vnitřní bezpečnosti. 

Vždy platilo, že řetěz je jen tak silný, jak je silný jeho nejslabší článek. A to určitě platí i v rámci vnitřní bezpečnosti EU. Proto NOS PČR s podporou partnerských evropských odborových organizací, působících v policii a vězeňství připravuje další kroky v rámci své kampaně  „BEZPEČNOST NĚCO STOJÍ“.

Zejména požadujeme: 


– navýšení rozpočtu Policie ČR v roce 2024, a to včetně prostředků na stravné

– navýšení služebních příjmů příslušníků nejméně o 10 procent od 1. října 2024

– vyčlenění tabulky občanských zaměstnanců bezpečnostních sborů ze základní tabulky a její navýšení nejméně o 10 procent od 1. října 2024

– systémové nastavení rozpočtu Policie ČR na rok 2025, včetně zavedení stravného do trvalých vlivů

Věnujte prosím následující 3 minuty k vyplnění dotazníku na organizaci protestní akce v Praze, která by se uskutečnila v průběhu května, spíše v druhé půli, a to na vhodně vybraném místě. Prosíme zaškrtněte všechny alternativy, za nichž jste odhodláni se zúčastnit. 


Zúčastnil bych se

Nahrávání ... Nahrávání ...

Upřesnění

Nahrávání ... Nahrávání ...

Děkujeme za Váš čas i za pravdivé odpovědi.  Při plánování akce k nim bude přihlédnuto.

V případě, že budete chtít aktuální informace o připravované akci a nejste členem / členkou NOS PČR, můžete níže zaslat Váš platný e-mail, který pro tento účel bude evidován nejdéle do 1. července 2024.

Sdílet tento článek

Nebo zašlete svůj názor, komentář či nápad 

Odebírejte @nospcr a podpořte tuto kampaň na

Facebook

X Twitter

WhatsApp

Instagram

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Přemýšlíte o členství a nechce se Vám zjišťovat veškerou právní ochranu a pojištění v komerční roční ceně přesahující 18.000 Kč, které svaz hradí za člena, řadu dalších benefitů a výhod, jež využívají desetitisíce členů? Využijte náš kontaktní formulář.

Stačí odeslat Váš kontakt, na němž Vás svaz osloví, zodpoví dotazy, případně pomůže s přijetím. Odešlete, vyslechněte a rozhodněte se, zda být členem …

Údaje jsou zpracovány jen pro kontaktování za účelem zájmu o členství, poté budou smazány.

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Sledujte @nospcr

Formulář slouží zejména k zasílání podnětů a dotazů z oblasti výkonu služby a práce a odborových záležitostí, včetně nápadů na zlepšení či opravy svazových systémů.

 

Zodpovězeny budou dotazy s uvedeným jménem, příjmením a emailovou adresou. Jména a příjmení, které zaslaly podnět nebudou nikde prezentována, ledaže by si to pro případné jednání v související věci samy zasilatel výslovně přál. 

 

UPOZORNĚNÍ

Anonymní dotazy či podněty slouží jako informační zdroj pro případné využití v možných souvisejících jednáních. Zprávy s vulgárním či obdobně nevhodným textem budou zaměstnanci kanceláře mazány bez dalšího postoupení.

 

Děkujeme za pochopení i váš zájem