V souladu s plánem činnosti proběhl v pondělí 9. června 2025 již 4. ročník „VETERÁNSKÉHO BOULENÍ“, akce pořádané veterány NOS PČR při KŘ PČR Jihočeského kraje.
Z původně 26 přihlášených do campusu bowlingového centra nakonec fakticky dorazilo 20 členů a hostů. S úderem 17. hodiny se na čtyřech drahách pustilo do vlastního zápolení 16 odhodlaných borců. Přestože úroveň jednotlivých hráčů byla poměrně různorodá, na soutěživém zápalu do hry a prožívaných emocích to nemělo vliv – ba právě naopak. Bylo zřejmé, že se všichni přišli pobavit a pohodově si zasoutěžit.
Dosažené výsledky nakonec ukázaly, že máme mezi veterány i takové hráče, kteří by se jistě neztratili ani v některých soutěžích a turnajích pořádaných v rámci ABL. Toto konstatování se týká zejména umístěných „na bedně“ – 1. Petra ŘEBÍKA, 2. Jirky ŤUPY a 3. Pepy KOSTOHRYZE, jejichž osobní náhozy atakovaly hranici 200 bodů a dosažené průměry se u těchto borců pohybovaly v rozmezí 155 až lehce přes 165 kuželek na jednu hru. Mezi chlapy se ale neztratila ani jediná soutěživá žena – naše pilná pokladnice a administrátorka Hanka STEJSKALŮ. Blahopřejeme!
Musím přiznat, že účast na letošním veteránském boulení byla oproti minulým ročníkům milým překvapením. Myslím si, že se ukazuje, že i tato aktivita si v rámci jihočeského VETERÁNA zřejmě našla v kalendáři našich členů své pevné místo.
A to nejen proto, že umístění získali pěkné ceny a i všichni ostatní aktivní hráči neodešli s prázdnou, ale hlavně proto, že celý průběh akce lze charakterizovat jako přátelské a pohodové setkání bývalých kolegů, kteří se vždy rádi znovu potkají.
A tak věřím, že se moc nespletu, když prohlásím, že se už teď těšíme na příští společnou akci, kterou by mohl být (kromě již 5. ročníku Veteránského boulení a podzimního Střeleckého Lišova) i zamýšlený turnaj v „PETANGU“, o jehož možném konání v závěru informoval účastníky turnaje Jarda MALOVEC.
Jirka Nevyjel
Koordinátor veteránů NOS PČR za Jihočeský kraj
¨