NEZÁVISLÝ ODBOROVÝ SVAZ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Čtvrtek 21. 10. 2021

POMOC a SOLIDARITA

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

SLEVY PRO ČLENY

Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Alza
Alza
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Yello
Yello
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Sleva na právní služby AK Kopřiva
Sleva na právní služby AK Kopřiva
Motora
Motora
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
meetyBRAND – značkové hodinky
meetyBRAND – značkové hodinky
Wienerberger
Wienerberger
Robotworld – specialista na roboty
Robotworld – specialista na roboty
Forest park hotel
Forest park hotel
Domluv si slevu
Domluv si slevu
Telly – digitální televize
Telly – digitální televize
CK Zemek
CK Zemek
NH Car
NH Car
Pneumatiky.cz
Pneumatiky.cz
Xella
Xella
SPA
SPA
Datart
Datart
České dráhy – IN KARTA
České dráhy – IN KARTA
Krmivo Platinum
Krmivo Platinum

TWITTER @NOSPCR

Zápis z jednání výstrojní komise NOS PČR

Dne 4. 10. 2017 se uskutečnilo v zasedací místnosti Bartolomějská 7 jednání výstrojní komise NOS PČR. Tohoto se kromě členů komise zúčastnili také jako hosté náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku brig. gen. Ing. Petr Petřík, ředitel správy logistického zabezpečení Policejního prezídia ČR PhDr. Jaromír Bischof a 1. místopředsedkyně NOS PČR prap. Libuše Branná.

Náměstek policejního prezidenta i ředitel správy logistického zabezpečení PP ČR zodpověděli všechny dotazy výstrojní komise NOS PČR, z nichž nejdůležitějších jsou následující:

  1. Ke zdržením v dodávkách výstrojních součástek vz. 15 došlo zejména díky častým námitkám firem, jež se zúčastnily veřejných zakázek. Nyní jsou již tyto veřejné zakázky realizovány a oděvní součástky vz. 15 zaváženy do výstrojních skladů.
  2. Od 4. do 9. 10. 2017 dochází k rozsáhlému závozu z centrálního skladu do všech výdejních skladů PČR a také bylo zajištěno častější zavážení součástek do těchto skladů, než tomu bylo dříve. Zaváží se zejména součástkami vz. 15, ale prozatím v malém množství také součástkami předešlého vzoru, o které je ještě zájem, a jsou na skladě. Množství zavážení těchto skladů odpovídá finančním možnostem a také schopnostem dodavatelů.
  3. Dále došlo ke zlepšení kontrol kvality dodávaného zboží, neboť objednané zboží prochází testováním ze strany Státního ověřování jakosti, aby nedošlo  k převzetí nekvalitního zboží.
  4. Výstrojní součástky služebního stejnokroje vz. 15 (sako, kalhoty, přikrývka hlavy, popř. sukně u žen), budou vydávány až na základě předešlého měření policistů a šity tzv. „na míru“. Kompletní obměna těchto nových výstrojních součástek vz. 15 za starší by měla proběhnout v období do 3 let. V případě nákupu stejnokroje vz. 15 bude policistům částka odpovídající ceně jednorázově zaslána na jejich konta po uzavření objednávky. Měření policistů je závislé na možnostech dodavatele.
  5. Nyní se již usilovně pracuje na zavedení objednávkového systému pro nákup výstroje pro policisty, díky kterému si bude policista schopen v rámci informačního systému na síti intranet objednat oděvní součástky předem. Jedná se o prioritu zejména v následujícím roce 2018. Tento systém by měl umožnit objednat si veškeré dostupné výstrojní součástky předem a až budou naskladněny, bude mít policista možnost si je v předem vybraném skladu vyzvednout. Systém, ale nebude jen objednávkový, ale i pro okamžitou výměnu v případě, že policista sloužící v uniformě si např. poslední kus výstroje poškodí na služebním zákroku a neměl by v čem dále sloužit. Z tohoto důvodu bude každý sklad výstrojních součástek disponovat dostatečnou zásobou výstroje.
  6. Vzhledem k zvýšeným cenám za výstrojní součástky dojde v době schválení nového výstrojového předpisu k přepočtu finančních prostředků, které se zasílají na osobní výstrojní konta, a to jak pro výstrojní normu „O“, tak výstrojní normu „S“. Tato částka (nyní 18,- Kč/den) bude jak pro policisty sloužící v uniformě, tak pro policisty sloužící v civilu shodná. Částka bude přesně stanovena k průměrné obměně výstrojních součástek s ohledem na jejich cenu a průměrnou životnost tak, aby byla pro policisty dostačující.
  7. Předseda komise poděkoval oběma hostům z PP za úspěšné zastavení vydávání obuvi a jejich stažení z výdejních skladů, konkrétně: boty 2001 zimní, 2001 letní a 2001 polní PČR od firmy Blažek Praha, a.s. a požádal o sdělení, zda se budou tyto boty stahovat i od policistů, jež si je již zakoupili. K tomu pan náměstek PP pro ekonomiku uvedl, že se tato varianta již zvažuje, ale je nyní problém s tím, že v současné době není na skladě dostatek nové obuvi, aby si každý policista mohl tyto boty vyměnit. Pokud by se podařilo naskladnit potřebné množství obuvi, došlo by ke stažení výše uvedených bot a policistům by se samozřejmě tyto finanční prostředky vrátily na jejich výstrojní konta, aby si mohli zakoupit obuv novou. Obuv, která již byla stažena z výstrojních skladů, se řeší formou reklamace. Nicméně je předpoklad, že bude třeba situaci řešit soudní cestou.

Předseda výstrojní komise NOS PČR poděkoval hostům za odpovědi na důležité dotazy a členům komise za účast a jednání.

 

 

prap. Miroslav Stehlík, DiS.
předseda výstrojní komise NOS PČR

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email