NEZÁVISLÝ ODBOROVÝ SVAZ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Čtvrtek 21. 10. 2021

POMOC a SOLIDARITA

Telefonní a datové služby

Náhodné benefity

Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno

Od července probíhala jednání s ředitelem Vojenské nemocnice Brno plk. MUDr. Martinem Stračárem o možnosti lékařské péče pro veterány NOS PČR tzv. Zelené cesty. Jednání probíhala ve spolupráci s Komunitním centrem pro válečné veterány v Brně. Na základě těchto jednání v měsíci říjnu 2020 podepsali předseda NOS PČR Tomáš Machovič, předseda výboru pro veterány NOS PČR Jiří Mergl a ředitel Vojenské nemocnice Brno p.o. plk. MUDr. Martin Stračár Memorandum o spolupráci poskytování zdravotních služeb VETERÁNŮM NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno s cílem zabezpečit poskytování kvalitních zdravotních služeb. Memorandum bude zveřejněno na stránkách NOS PČR v sekci Veterán.

Veteráni se zaregistrují do programu Zelená cesta – specifický objednávkový systém, který zajišťuje zaregistrovaným osobám poskytování zdravotních služeb v minimálních čekacích dobách na základě provedené objednávky. Vojenská nemocnice Brno má pro tento systém určené odborníky, kteří jsou plně odpovědní za profesionální a kvalitní poskytnutí indikované zdravotní péče v rámci příslušného klinického pracoviště. K registraci slouží průkaz veterána NOS PČR.

Nyní probíhají přípravy na jednání s Vojenskou nemocnicí v Praze, která by byla využita pro větší část veteránů NOS PČR  a s Vojenskou nemocnicí v Olomouci, kde je i následná peče pro veterány.

                                                                            Předseda výboru pro veterány NOS PČR Jiří Mergl

 

 

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email