NOS PČR

Solidarita

Veřejná sbírka Jan Vlček

Nezávislý odborový svaz Policie České republiky a ředitel Obvodního ředitelství pro Prahu I plk. Mgr. Josef Vospěl, vyhlašují sbírku pro

… blíží se prázdniny… nezapomeňte si sjednat svazové cestovní pojištění pro rodinné příslušníky jen za 110 Kč na rok 2024… to vaše máte hrazeno v rámci řádného členství, ale napište si o “kartičku a dokumenty k pojištění”… více zde 

T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
SLEVY PRO ČLENY
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Sleva na právní služby AK Kopřiva
SLEVY PRO ČLENY
Sleva na právní služby AK Kopřiva
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
SLEVY PRO ČLENY
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
SLEVY PRO ČLENY
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Alza
SLEVY PRO ČLENY
Alza
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
SLEVY PRO ČLENY
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění

Tradiční setkání veteránů ZO NOS PČR České Budějovice

Již po 26. jsme se dne 30. listopadu 2023 sešli v restauraci Gerbera – Budvar Aréna na tradičním setkání veteránů PČR při ZO NOS PČR České Budějovice. Prezentaci účastníků setkání, platby členských příspěvků a předání samolepek na auta zajišťovaly od 14,00 hodin Hanka Stejskalová a Lucie Šebestová a za to jim patří velké poděkování. František Stejskal a Gusta Rosenzweig předávali veteránkám a veteránům drobné veteránské suvenýry.

V 15.00 hodin naše setkání zahájil Jarda Malovec, který zároveň přivítal hosty, a to ředitele KŘP ČR v Českých Budějovicích brigádního generála Mgr. Luďka Procházku, jeho náměstka plk. Mgr. Stanislava Popela, předsedu Výboru pro veterány pana Jiřího Mergla, člena předsednictva Krajské rady seniorů JUDr. Bohumila Bezemka, předsedu ZO NOS PČR při KŘP ČR kpt. Ing. Patrika Schandla, jeho místopředsedu M. Šenkýře, předsedu kontrolní komise R. Jelínka, zástupce Veterána PČR z.s. pana Jaroslava Zachariáše a čestnou členku Věru Votýpkovou.

V další části proběhlo vystoupení hostů. Ředitel KŘP Jihočeského kraje seznámil přítomné veterány se situací u krajského ředitelství, kdy opět zdůraznil především velký podstav policistů (cca 250) u jednotlivých útvarů v Jihočeském kraji. Ocenil, že v rámci ČR byla Jihočeská policie vyhodnocena jako 2. v objasněnosti trestné činnosti. Pan Jaroslav Zachariáš za veterány z. s. pohovořil o akcích, které se jim povedly v roce 2023 a co připravují na rok 2024. Předseda celostátního výboru veteránů, pan Jiří Mergl seznámil přítomné s termínem memoriálu Pepy Votýpky v Pardubicích – 16. až 18 srpna 2024. Pozitivně hodnotil i další nárůst počtu veteránů (již cca 3500 členů). Upozornil, že na webu NOS PČR jsou mimo jiných informací uvedeny i různé benefity nejenom pro odboráře, ale i pro veterány NOS PČR. Na tomto webu je rovněž e-shop, kde si každý veterán může sám zakoupit dárkové předměty a suvenýry s logem veterána.

Následně pan ředitel Mgr. Luděk Procházka a pan Jiří Mergl předali navrženým veteránům a to Adolfu Jannovi a Vladimíru Kaislerovi pamětní veteránské medaile i s drobným dárkem. Další navržený veterán pan Bc. Milan Šebesta nebyl na setkání přítomen a čestná medaile mu bude předána na příštím srazu.

Jarda Malovec pak seznámil přítomné veteránky a veterány s plánovanými akcemi na rok 2024. V dubnu se opakovaně pokusíme zorganizovat soutěž v petanque v ČB, park Stromovka (za Kauflandem), kde byly nově vybudovány 2 pěkné dráhy. Poblíž je i možnost občerstvení v bistru u Tří ptáků. Určitě zůstanou jarní a zimní (červen a listopad) setkání v Gerbeře, společná střelecká soutěž veteránů a členů IPA v Lišově v září 2024 a účast na sportovně a společensky laděné akci, tedy memoriálu Pepy Votýpky v policejním zařízení  Čeperka u Pardubic v srpnu 2024.

A pak už se rozproudila čilá výměna názorů a vzpomínek na společnou službu a volná zábava, v jejímž průběhu bylo zkonzumováno i připravené pohoštění. Věřím, že se náš 26. sraz veteránů opět vydařil. Rekordní účast 113 našich členů a deseti hostů svědčí o oblíbenosti této akce, a tak se můžeme těšit na další příjemná setkání v roce 2024.

JUDr. Jaroslav Malovec

člen celostátního výboru pro veterány

Mgr. Jiří Nevyjel

krajský koordinátor

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet tento článek

Počet veteránů k 1. 5. 2024
3556

Přemýšlíte o členství veterán a nechce se Vám zjišťovat veškeré výhody, které přináší toto členství, jež využívají desetitisíce členů svazu? Využijte náš kontaktní formulář.

Stačí odeslat Váš kontakt, na němž Vás svaz osloví, zodpoví dotazy, případně pomůže s přijetím. Odešlete, vyslechněte a rozhodněte se, zda být veteránem …

Údaje jsou zpracovány jen pro kontaktování za účelem zájmu o členství, poté budou smazány.

Sledujte @nospcr

Formulář slouží zejména k zasílání podnětů a dotazů z oblasti výkonu služby a práce a odborových záležitostí, včetně nápadů na zlepšení či opravy svazových systémů.

 

Zodpovězeny budou dotazy s uvedeným jménem, příjmením a emailovou adresou. Jména a příjmení, které zaslaly podnět nebudou nikde prezentována, ledaže by si to pro případné jednání v související věci samy zasilatel výslovně přál. 

 

UPOZORNĚNÍ

Anonymní dotazy či podněty slouží jako informační zdroj pro případné využití v možných souvisejících jednáních. Zprávy s vulgárním či obdobně nevhodným textem budou zaměstnanci kanceláře mazány bez dalšího postoupení.

 

Děkujeme za pochopení i váš zájem