RYCHLÝ PANEL

… blíží se prázdniny… nezapomeňte si sjednat svazové cestovní pojištění pro rodinné příslušníky jen za 110 Kč na rok 2024… to vaše máte hrazeno v rámci řádného členství, ale napište si o “kartičku a dokumenty k pojištění”… více zde 

Různé články

BEZPEČNOST NĚCO STOJÍ

Dnes byl na e-mailové adresy senátorských kanceláří odeslána elektronická podoba dopisů, zaslaných senátorům 20. 10. 2023. V průvodním textu byli senátoři upozorněni také na problém s radikálním krácením prostředků na tvorbu Fondu kulturních a sociálních potřeb tzv. FKSP.

 

To sice zdánlivě s vnitřní bezpečností nesouvisí, ale znatelný dopad na bezpečnostní sbory a jejich příslušníky a zaměstnance nezpochybnitelně mít bude.

 

V současné době je příděl FKSP tvořen z 2 % objemu prostředků na platy, zatímco vládní návrh konsolidačního balíčku od roku stanovuje, že FKSP bude tvořeno z objemu nákladů zúčtovaných na platy, a to pouze ve výši 1 %, přičemž navíc polovina z této částky musí být určena na produkty důchodového spoření. V podstatě tedy na jiné dosavadní určení prostředků FKSP zbyde pouze 0,5 % objemu nákladů zúčtovaných na platy.

 

Faktickým důsledkem tedy bude, že se příslušníkům i zaměstnancům výrazně sníží příspěvky na dosavad čerpané aktivity, pokud jim bude možno vůbec nějaké poskytovat, třeba z potřeby údržby rekreačních zařízení.

 

Reálně tedy poklesne hodnota odměny za jejich obětavou službu či práci, už tak znehodnocovaná vysokou inflací.

 

Přitom produkty a služby čerpané prostřednictvím FKSP v bezpečnostních sborech byly často jedinými skutečnými zaměstnaneckými benefity, kterými mohly bezpečnostní sbory podpořit sportovní a kulturní aktivity svých zaměstnanců v jejich náročné profesi. Benefity, které mohly pomoci vytvářet zdravé pracovní prostředí a napomáhaly tolik potřebnému náboru a udržení příslušníků bezpečnostních sborů.

 

Proto jsme přesvědčeni, že takovéto snížení prostředků na tvorbu FKSP bude mít negativní vliv jak na sbory samotné, tak jeho příslušníky a zaměstnance, což není dobrá zpráva.

 

Proto jsme zásadně proti takovému zásahu do FKSP a požádali jsme senátory, aby nejen nedopustili snižování výdajů na vnitřní bezpečnost, ale ani zásadní snížení tvorby FKSP, protože

 

 

 

 

BEZPEČNOST NĚCO STOJÍ

#BezpecnostNecoStoji

Sdílet tento článek

Nebo zašlete svůj názor, komentář či nápad 

Odebírejte @nospcr a podpořte tuto kampaň na

Facebook

X Twitter

WhatsApp

Instagram

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Přemýšlíte o členství a nechce se Vám zjišťovat veškerou právní ochranu a pojištění v komerční roční ceně přesahující 18.000 Kč, které svaz hradí za člena, řadu dalších benefitů a výhod, jež využívají desetitisíce členů? Využijte náš kontaktní formulář.

Stačí odeslat Váš kontakt, na němž Vás svaz osloví, zodpoví dotazy, případně pomůže s přijetím. Odešlete, vyslechněte a rozhodněte se, zda být členem …

Údaje jsou zpracovány jen pro kontaktování za účelem zájmu o členství, poté budou smazány.

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Sledujte @nospcr

Formulář slouží zejména k zasílání podnětů a dotazů z oblasti výkonu služby a práce a odborových záležitostí, včetně nápadů na zlepšení či opravy svazových systémů.

 

Zodpovězeny budou dotazy s uvedeným jménem, příjmením a emailovou adresou. Jména a příjmení, které zaslaly podnět nebudou nikde prezentována, ledaže by si to pro případné jednání v související věci samy zasilatel výslovně přál. 

 

UPOZORNĚNÍ

Anonymní dotazy či podněty slouží jako informační zdroj pro případné využití v možných souvisejících jednáních. Zprávy s vulgárním či obdobně nevhodným textem budou zaměstnanci kanceláře mazány bez dalšího postoupení.

 

Děkujeme za pochopení i váš zájem