RYCHLÝ PANEL

… blíží se prázdniny… nezapomeňte si sjednat svazové cestovní pojištění pro rodinné příslušníky jen za 110 Kč na rok 2024… to vaše máte hrazeno v rámci řádného členství, ale napište si o “kartičku a dokumenty k pojištění”… více zde 

Různé články

BEZPEČNOST NĚCO STOJÍ

Bude chtít i senát krátit rozpočet vnitřní bezpečnosti?

Bude chtít i senát krátit rozpočet vnitřní bezpečnosti?

Vážení členové, kolegové, zákonodárci a čtenáři,

 

řada poslanců napříč politickým spektrem zareagovala na náš dopis a my jim tímto děkujeme za jejich zpětné reakce a vyjádřené pochopení. Avšak i přes to úsporný, či konsolidační balíček poslaneckou sněmovnou prošel.

 

Dne 8. 11. 2023 začne v senátu projednávání tohoto balíčku. Nezávislý odborový svaz PČR proto již v pátek 20. 10. 2023 zaslal na kanceláře senátorek a senátorů dopis, obdobný tomu, jenž byl zaslán poslankyním a poslancům v rámci projednávání téhož zákona v poslanecké sněmovně. Zde doufáme, že senát bude tím hlídacím psem vlády, který upozorní na nesmyslnost snižování výdajů na vnitřní bezpečnost.

 

V dopisu senátorkám a senátorům je v rámci spuštěné akce „BEZPEČNOST NĚCO STOJÍ“ také zaslaná symbolická rouška doplněná o nápis “UŽ NEMŮŽU MLČET”. I v tomto případě byl každý dopis individualizován pro každého senátora s příklady podstavů z okolí, a krátké shrnutí potřeby stabilizace a posilování Policie ČR a Vězeňské služby ČR, včetně přístupu okolních zemí.  

 

Bližší komentář je možné si přečíst v článku #BezpecnostNecoStoji.  

Navíc bychom chtěli dodat, že na čísla uváděná v dopise je potřeba nazírat optikou reálného postavení služeb. Tedy, že ne všichni příslušníci ze skutečného početního stavu jsou v jeden moment přítomní či k dispozici. Je potřeba zohlednit potřebná volna mezi směnami, dovolenou, času na výcvik i další nepřítomnost, třeba z důvodu nemoci. Také, že třeba k občanovi v nouzi zpravidla vyjíždí dvoučlenná hlídka, aby dokázala účinně odvrátit nebezpečí.

 

Jestliže se má obecně za to, že k trvalému zajištění čtyřiadvacetihodinové služby jedné dvoučlenné hlídky v rámci běžných směn je potřeba asi 12 příslušníků, pak je zřejmé, proč by mělo být pro bezpečí společnosti tolik potřeba udržet stávající příslušníky a zajistit úspěšný nábor nových.

 

Proto se znovu tímto obracíme na zákonodárce, aby s moudrou předvídavostí nesnižovali rozpočet Policie ČR a Vězeňské služby ČR, ale naopak posílili vnitřní bezpečnost jejich navýšením, protože

 

   BEZPEČNOST NĚCO STOJÍ

#BezpecnostNecoStoji

 

Obracíme se tímto nejen na členy, ale na všechny kolegy bez ohledu na jejich odborovou příslušnost, či nepříslušnost s žádostí a prosbou, aby podpořili tuto věc tím nejmenším, co mohou udělat. A to prostým sdílením článků, či jen “laikem” na sociální síti, a dali tak najevo svůj postoj.

 

Děkujeme

Sdílet tento článek

Nebo zašlete svůj názor, komentář či nápad 

Odebírejte @nospcr a podpořte tuto kampaň na

Facebook

X Twitter

WhatsApp

Instagram

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Přemýšlíte o členství a nechce se Vám zjišťovat veškerou právní ochranu a pojištění v komerční roční ceně přesahující 18.000 Kč, které svaz hradí za člena, řadu dalších benefitů a výhod, jež využívají desetitisíce členů? Využijte náš kontaktní formulář.

Stačí odeslat Váš kontakt, na němž Vás svaz osloví, zodpoví dotazy, případně pomůže s přijetím. Odešlete, vyslechněte a rozhodněte se, zda být členem …

Údaje jsou zpracovány jen pro kontaktování za účelem zájmu o členství, poté budou smazány.

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Sledujte @nospcr

Formulář slouží zejména k zasílání podnětů a dotazů z oblasti výkonu služby a práce a odborových záležitostí, včetně nápadů na zlepšení či opravy svazových systémů.

 

Zodpovězeny budou dotazy s uvedeným jménem, příjmením a emailovou adresou. Jména a příjmení, které zaslaly podnět nebudou nikde prezentována, ledaže by si to pro případné jednání v související věci samy zasilatel výslovně přál. 

 

UPOZORNĚNÍ

Anonymní dotazy či podněty slouží jako informační zdroj pro případné využití v možných souvisejících jednáních. Zprávy s vulgárním či obdobně nevhodným textem budou zaměstnanci kanceláře mazány bez dalšího postoupení.

 

Děkujeme za pochopení i váš zájem