RYCHLÝ PANEL

… blíží se prázdniny… nezapomeňte si sjednat svazové cestovní pojištění pro rodinné příslušníky jen za 110 Kč na rok 2024… to vaše máte hrazeno v rámci řádného členství, ale napište si o “kartičku a dokumenty k pojištění”… více zde 

Různé články

BEZPEČNOST NĚCO STOJÍ

Včerejšího dne 7.11.2023 proběhlo jednání zástupců NOS PČR v zastoupení předseda Bc. Tomáš Machovič, 1. místopředseda Mgr. Milan Synek, místopředseda za vězeňskou službu Petr Cieluch, předseda výboru za Veterány NOS PČR Jiří Mergl v Senátu České republiky se senátorem Mgr. Janem Teclem, MBA, který dlouhodobě spolupracuje s Nezávislým odborovým svazem Policie České republiky ve směru podpory veteránů NOS PČR v jeho volebním obvodě.

 

Zástupci NOS PČR mu za jeho činnost poděkovali, a to předáním čestného členství v Nezávislém odborovém svazu Policie ČR.

 

V rámci jednání došlo i na téma úsporného balíčku, které se bude dne 8.11.2023 v senátu, kdy mu bylo vysvětleno krácení rozpočtu bezpečnostních sborů, nejen na provozu ale i na platech příslušníků a zaměstnanců bezpečnostních sborů. Zástupci NOS PČR také upozornili na téma krácení Fondu kulturních a sociálních potřeb, a to z původních 2 % na 1 % s nutností užít polovinu na produkty související se spořením na důchod. U tohoto tématu potvrdil, že část senátorů má k tomuto své výhrady a předpokládá, že v senátu proběhne diskuse, kdy je velký předpoklad, že senát vydá doporučení nebo usnesení vládě s úpravou s tím, že vše bude záviset na tom, jak dopadnou jednání.

 

Zástupci NOS PČR upozornili na další požadavky, které jsou součástí kampaně #BezpecnostNecoStoji a týkající se problémů u Policie ČR a Vězeňské služby ČR, a to z důvodu nedostatečných ohodnocení příslušníků, ale i zaměstnanců. Sdělil, že informace mu mohou objasnit fungování a pomoci lépe pochopit naše požadavky na zabezpečení služby v bezpečnostních sborech.

 

 

Pan senátor přijal pozvání do věznice Plzeň Bory, kde se může seznámit s problematikou výkonu služby spojenou s podstavy příslušníků VS v této organizační jednotce.

 

Předsednictvo NOS PČR

Symbolická rouška jako součást dopisu zákonodárcům zaslanému na poslaneckou kancelář

Sdílet tento článek

Nebo zašlete svůj názor, komentář či nápad 

Odebírejte @nospcr a podpořte tuto kampaň na

Facebook

X Twitter

WhatsApp

Instagram

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Přemýšlíte o členství a nechce se Vám zjišťovat veškerou právní ochranu a pojištění v komerční roční ceně přesahující 18.000 Kč, které svaz hradí za člena, řadu dalších benefitů a výhod, jež využívají desetitisíce členů? Využijte náš kontaktní formulář.

Stačí odeslat Váš kontakt, na němž Vás svaz osloví, zodpoví dotazy, případně pomůže s přijetím. Odešlete, vyslechněte a rozhodněte se, zda být členem …

Údaje jsou zpracovány jen pro kontaktování za účelem zájmu o členství, poté budou smazány.

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Sledujte @nospcr

Formulář slouží zejména k zasílání podnětů a dotazů z oblasti výkonu služby a práce a odborových záležitostí, včetně nápadů na zlepšení či opravy svazových systémů.

 

Zodpovězeny budou dotazy s uvedeným jménem, příjmením a emailovou adresou. Jména a příjmení, které zaslaly podnět nebudou nikde prezentována, ledaže by si to pro případné jednání v související věci samy zasilatel výslovně přál. 

 

UPOZORNĚNÍ

Anonymní dotazy či podněty slouží jako informační zdroj pro případné využití v možných souvisejících jednáních. Zprávy s vulgárním či obdobně nevhodným textem budou zaměstnanci kanceláře mazány bez dalšího postoupení.

 

Děkujeme za pochopení i váš zájem