Podpora obžalovanému policistovi ze strany NOS PČR

Dodatek 10.10.2018

Obvodní soud pro Prahu 8 zprostil obžaloby policistu Š. V.

Jménem vedení NOS PČR vyjadřuji potěšení na tímto výsledkem, oceňuji kvalitní práci smluvního právníka NOS PČR a děkuji všem, kteří obžalovaného kolegu podpořili.

 JUDr. Milan Štěpánek, předseda NOS PČR

https://www.novinky.cz/krimi/485693-soud-zprostil-obzaloby-policistu-kte…

———-

Nezávislý odborový svaz stojí za policisty i příslušníky dalších bezpečnostních sborů, kteří při výkonu služby jednají v souladu s právními předpisy. Vážíme si všech, kteří dokáží zakročit s plným nasazením a obětavostí.

Předsednictvo NOS PČR deklaruje veřejnou podporu obžalovanému policistovi Š. V., který zítra stane před Obvodním soudem pro Prahu 8 v mediálně známé kauze služebního zákroku proti motorkáři, který svou jízdou ohrožoval zdraví a životy spoluobčanů.

Nezasahujeme do rozhodování nezávislého soudu. Svou roli plníme tím, že poskytujeme podporu nejen slovem, ale i skutkem. Hradíme za našeho člena náklady právního zastoupení, a pevně věříme, že povede ke spravedlivému rozhodnutí v dané věci.

Vítězství spravedlnosti v této kauze jasně prokáže odmítnutí zbytečné kriminalizace služebních zákroků. Policisté musí vykonávat službu s vědomím, že pokud dodržují zákony tohoto státu, bude právo stát na jejich straně. Lze se obávat, že opačný přístup by vedl k rezignaci policistů na provádění zákroků proti pachatelům trestné činnosti.

Za předsednictvo NOS PČR
JUDr. Milan Štěpánek, předseda

 

Odkaz na vystoupení advokáta na DVTV:

https://video.aktualne.cz/dvtv/policistovi-ktery-zastavil-pirata-silnic-hrozi-vezeni-alibis/r~e7459f0ec93a11e8b295ac1f6b220ee8/