POMOC a SOLIDARITA

Nadační fond
Veřejné sbírky

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

SLEVY PRO ČLENY

O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Alza
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Sleva na právní služby AK Kopřiva
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Slider
Xella
CK Zemek
Pneumatiky.cz
Forest park hotel
SPA
Motora
Wienerberger
Datart
Krmivo Platinum
Telly – digitální televize
Robotworld – specialista na roboty
NH Car
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
České dráhy – IN KARTA
Slider

TWITTER @NOSPCR

Informace z jednání vlády s odbory dne 31. srpna 2018

Dnes, krátce po deváté hodině, bylo na Ministerstvu financí zahájeno jednání vlády s představiteli odborových svazů. Tématem byly platy ve veřejné sféře pro rok 2019.

Za vládu se zúčastnili premiér Andrej Babiš, vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministryně financí Alena Schillerová, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Odborová delegace byla tvořena zástupci odborových svazů, sdružených v ČMKOS, včetně předsedy OSH Z. Oberreitera, a předsedou ASO. Dále byli přítomni za NOS PČR předseda Milan Štěpánek a za UBS MV Aleš Lehký.

Hned v úvodu jednání se ministryně financí věnovala bezpečnostním sborům, kdy potvrdila 8% navýšení objemu, tvořené 6% na navýšení zvláštního (rizikového) příplatku a 2% do tzv. tarifní tabulky. Uvedla, že vláda reagovala na jednání s policejními odbory a na jejich požadavky na dostatečné profinancování zvláštního příplatku (viz jednání 19. a 20. června a 9. července). Vicepremiér a ministr vnitra prohlásil, že bude dohlížet na distribuci financí na zvláštní příplatek tak, aby se prostředky co nejvíce dostaly k policistům v přímém výkonu služby. Zvýšení tzv. rizikového příplatku spolu s tarifním navýšením bude znamenat zvýšení služebního příjmu o více než 3.000 Kč. K tomuto lze doplnit, že výrazné zvýšení zvláštního příplatku bude mít pozitivnější dopad než maximální přesun prostředků do tarifů, a to v duchu tvrzení „při zvýšení tarifů dostanou více ti nahoře a méně ti dole“.

Konstatování na závěr – přestože se podařilo dosáhnout zvýšení platů pro rok 2019, již nyní musí odborové svazy bezpečnostních sborů prosazovat pro rok 2020 zavedení motivačního, stabilizačního či jinak nazvaného příplatku. Na nejbližší dobu se plánuje jednání s ministrem vnitra mimo jiné k otázkám příspěvku na stravování a obnovy vozového parku. Vedle distribuce financí příslušníkům chceme také jednat o rozdělení prostředků občanským zaměstnancům, když je příslib vedení policie na zvýšení rizikového příplatku i pro ně.

Ze strany odborů patří poděkování nejen vládním představitelům za korektní a vstřícné jednání, ale i všem poslancům napříč politickým spektrem, kterým jsme naše požadavky tlumočili a kteří nás podpořili. Stejně tak byla pro jednání významná i shoda s vedením policie na nutnosti posílení zvláštního příplatku i tarifu, a podpora tohoto požadavku ze strany současného ministra vnitra.

O jednání informují média (viz odkazy níže), reportáž by měla být i v dnešních hlavních večerních zpravodajských relacích.

Odkazy:

https://www.novinky.cz/domaci/482095-vlada-se-dohodla-s-odbory-nekteri-statni-zamestnanci-dostanou-az-15-procent-navic.html

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlada-uzavira-s-odbory-dohodu-jak-porostou-platy-54917

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/vlada-se-dohodla-s-odbory-na-rustu-platu-tarif-se-zvedne-o-p/r~867d21d2acf811e890620cc47ab5f122/

https://domaci.ihned.cz/c1-66231370-vlada-se-dohodla-s-odbory-na-rustu-platu-ve-verejnem-sektoru-tarif-se-od-ledna-zvedne-o-pet-procent

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vlada-se-dohodla-s-odbory-na-rustu-platu-tarif-se-zvedne-o-5-pct/1657780

https://ekonomika.idnes.cz/odbory-ministri-platy-tarify-ucitele-policiste-hasici-urednici-statni-sluzba-1yc-/ekonomika.aspx?c=A180830_154836_ekonomika_jvl

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email