NEZÁVISLÝ ODBOROVÝ SVAZ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Úterý 25. 1. 2022

POMOC a SOLIDARITA

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

SLEVY PRO ČLENY

Multikino Cinestar
Multikino Cinestar
Sleva na právní služby AK Kopřiva
Sleva na právní služby AK Kopřiva
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Alza
Alza
Yello
Yello
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Datart
Datart
České dráhy – IN KARTA
České dráhy – IN KARTA
meetyBRAND – značkové hodinky
meetyBRAND – značkové hodinky
Krmivo Platinum
Krmivo Platinum
Zdravotní služby Nemocnice Na Františku
Zdravotní služby Nemocnice Na Františku
Pneumatiky.cz
Pneumatiky.cz
NH Car
NH Car
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
Telly – digitální televize
Telly – digitální televize
Domluv si slevu
Domluv si slevu

TWITTER @nospcr

Jednání NOS PČR s ministrem vnitra a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem

V minulém týdnu předseda NOS PČR Tomáš Machovič a místopředseda NOS PČR pro vězeňskou službu Petr Cieluch iniciovali další ze schůzek se zástupci politických stran, tentokrát s ministrem vnitra a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Schůzka byla směřována k tématům covidových odměn, rozpočtu Policie ČR a udržení všech hlavních benefitů příslušníků bezpečnostních sborů.

 

Jan Hamáček nejprve sdělil, že si velice váží práce příslušníků a zaměstnanců všech bezpečnostních sborů a vnímá jejich práci jako důležitou pro společnost, kdy plné nasazení mohla společnost vnímat při mimořádných opatření spojených s pandemií COVID. Dále sdělil, že dodržel slib a na základě jednání odborových organizací ve vládě prosadil mimořádné ocenění příslušníků bezpečnostních sborů, kteří se podíleli na konkrétních bezpečnostních opatření spojených s pandemií. Předseda NOS PČR upozornil, že odměny byly vyplaceny, ale nedošlo k přidělení finančních prostředků pro občanské zaměstnance dle předchozí dohody a dále, že v některých případech nebylo řádně vyhodnoceno udělení covidových odměn. Ministr k tomuto sdělil, že v rámci vlády učinil vše, aby ministerstvem financí byla pro příslušníky policie a další bezpečnostní sbory vyčleněna co největší částka, která také oproti původnímu jednání byla navýšena. Také požadoval po ministerstvu financí i část pro občanské zaměstnance, ministerstvo financí bylo ale opačného názoru a původně odměny pro příslušníky nechtělo vyplatit, až po jeho intervenci, společně s ministryní spravedlnosti, byly finance zajištěny pro jednotlivé bezpečnostní sbory. Toto vnímá jako velký úspěch zajištění finančních prostředků navíc z ministerstva financí mimo rozpočty ministerstva vnitra a ministerstva spravedlnosti jako úspěch, i když jeho představa byla na vyčlenění odměn větší, a to hlavně i pro zaměstnance Policie ČR a Vězeňské služby ČR.

 

Předseda NOS PČR řešil s ministrem i rozpočet policie, kdy upozornil na udržitelnost rozpočtu policie tak, aby nebyly nikterak kráceny požadavky na investice a provozní náklady, protože jakékoliv krácení rozpočtu by mohlo negativně působit na pracovní podmínky příslušníků a zaměstnanců Policie ČR. K tomuto vysvětlil, že ministerstvo vnitra nemá zájem, jakkoliv krátit rozpočet policie, a to jak v investicích, tak provozu, stejně tak dopustit, aby jakkoliv v budoucnu byly omezeny stěžejní benefity příslušníků všech bezpečnostních sborů jako je odchodné, výsluhy či příspěvek na stravování.

 

K příspěvku na stravování pro rok 2022 sdělil, že v rámci požadavků Policie ČR na vyčlenění finančních prostředků nebyl požadavek ze strany ministerstva financí akceptován. Vzhledem k tomu, že v minulosti přislíbil dlouhodobé udržení příspěvku na stravování příslušníků Policie ČR, zajistil v rámci rozpočtu MV ČR vyčlenění nutné částky na další pololetí roku 2022, příspěvek by měl tedy nadále pokračovat. K jednání o platech sdělil, že v rámci vlády se ministři za ČSSD snažili společně s odbory prosadit navýšení pro příslušníky ve výši 3.000 Kč, vláda návrh jejich strany neakceptovala a navrhla zvýšení pouze 1.400 Kč, proto jejich ministři nesouhlasili s navrženým rozpočtem. K tomuto uvedl, že neschválení ohodnocení zaměstnanců vnímá jako neférové gesto, které pouze ukazuje, jak někteří představitelé vlády pohlížejí na zaměstnance státu, a hlavně na příslušníky bezpečnostních sborů. Přislíbil, že pokud bude schopen ovlivnit směřování rozpočtu po volbách, bude se snažit prosadit vyšší ohodnocení příslušníků tak, aby korespondovalo s reálnou inflací, aby nedošlo k propadu reálných platů příslušníků, a tímto se zamezilo případným odchodům příslušníků ze služebního poměru. Předseda NOS PČR k tomuto upozornil, že v případě jakéhokoliv navýšení platů konkrétní částkou je potřeba v rozpočtu počítat i s příslušníky, kteří mají o 10 % navýšené tarify za směnný provoz, kdy je potřeba zajistit i rozpočet pro navýšené tarify. Předseda ČSSD uvedl, že v rámci schvalování rozpočtu po volbách bude muset být toto řešeno společně s výši platů příslušníků.

 

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček přislíbil pravidelné jednání s odborovými organizacemi i v budoucnu, kdy vnímá důležitou roli odborových organizací, které mohou přispět ke zlepšení podmínek příslušníků a zaměstnanců.

Tomáš Machovič,

Předseda NOS PČR

Sdílejte tento článek přes

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

V případě zájmu o členství stačí odeslat Váš kontakt, na němž Vás svaz osloví, zodpoví dotazy, případně pomůže s přijetím. Odešlete, vyslechněte a rozhodněte se, zda být členem …

Údaje jsou zpracovány jen pro kontaktování za účelem zájmu o členství, poté budou smazány.

Aktuálně

Výběr stránek

INSTAGRAM nospcr