POMOC a SOLIDARITA

Nadační fond
Veřejné sbírky

Veřejná sbírka Jakub Danilo

Nezávislý odborový svaz Policie České republiky z podnětu základní organizace při NOS PČR při Věznici Rýnovice a ve spolupráci s

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

Slevy pro členy
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Sleva na právní služby AK Kopřiva
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Alza
Slider
Benefity
SPA
Xella
Motora
Pneumatiky.cz
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
Forest park hotel
České dráhy – IN KARTA
NH Car
Wienerberger
Krmivo Platinum
CK Zemek
Robotworld – specialista na roboty
Datart
Telly – digitální televize
Slider

TWITTER @NOSPCR

Jednání s vedením Policie ČR

Na základě požadavku Nezávislého odborového svazu Policie České republiky proběhlo dne 2.3.2020 jednání s vedením Policie ČR, a to na základě podnětů členů a příslušníků Policie ČR k tématu současných opatřeních spojených s nouzovým stavem v rámci COVID19. 

V rámci jednání byl otevřen požadavek na očkování většího množství příslušníků Policie ČR, kdy v současné době jsou naproti příslušníkům policie upřednostňovány jiné skupiny pracovníků státního sektoru. K tomuto bylo sděleno, že v současné době je v rámci PČR očkováno více jak 4 000 příslušníků a v tomto týdnu proběhne další očkování více jak 1 000 příslušníků, a to na základě uvolňování vakcín pro bezpečnostní sbor Policie ČR a strategii vlády, která vnímá nutnost očkovat příslušníky bezpečnostních sborů přednostně, ale vše závisí na množství vakcín. Vedení Policie ČR chápe nutnost zajištění většího množství očkovacích vakcín pro příslušníky v rámci strategie očkování, kdy se v jednotlivých krajských ředitelství policie snaží sehnat více očkovacích dávek cestou krajů, případně zajištění očkování většího počtu příslušníků při testování možných kapacit nově otvíraných vakcinačních center 

Na úseku ochrany zdraví a bezpečnosti příslušníků bylo ubezpečeno, že Policie ČR má dostatečné množství ochranných pomůcek, které jsou průběžně distribuovány a měl by mít každý policista ochranných pomůcek dostatek. V současné době policie disponuje více jak 2 mil. respirátorů FFP2, př. KN95 a další o objemu kolem 6 až 8 mil. kusů jsou zajišťovány. 

Dále byl vznesen dotaz příslušníků na případné testování na pracovištích, bylo upřesněno, že policie je připravena na případné testování vpřípadě, že bude rozhodnuto nařízením ministerstva zdravotnictví nebo rozhodnutím vlády, ale testování v rámci bezpečnostních sborů a státní správy nebylo prozatím nařízeno V současné době je spuštěno testování ve výrobních a průmyslových podnicích a závodech. 

K dotazu na zachování skupin A a B v rámci služby na jednotlivých útvarech, s ohledem na nasazení většiny příslušníků na střežení pohybu osob v rámci okresů bylo sděleno, že udržení skupin bude prozatím zachováno s ohledem alespoň na minimální ochranu příslušníků a zaměstnanců v rámci Policie ČR i když je vnímáno, že to může být v některých situacích komplikované pro plnění nových úkolů. Průběžně bude situace sledována a vyhodnocována kpřípadným dalším změnám. Také bylo sděleno, že na základě opatřeních spojených se střežením, by nemělo dojít k neplnění hlavních činností Policie ČR. K omezením může dojít v rámci některých akcí a opatření, které nejsou zcela důležité pro plnění hlavních úkolů Policie ČR. 

Na závěr došlo ze strany vedení Policie ČR k upřímnému poděkování všem příslušníkům, kteří se obětavě podílejí na plnění úkolů spojených se střežením pohybu obyvatelstva v rámci okresů. Vedení vnímá tuto činnost jako důležitou pro pomoc s bojem proti pandemii, kdy Policie ČR musí tyto úkoly plnit na základě platných nařízení. 

Dále bylo dohodnuto, že vedení Policie ČR se bude průběžně zaobírat podněty odborových organizací pro nalezení vhodného řešení případných, konkrétních problémů.  

 

Tomáš Machovič 

Předseda NOS PČR  

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email