POMOC a SOLIDARITA

Nadační fond
Veřejné sbírky

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

SLEVY PRO ČLENY

O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Alza
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Sleva na právní služby AK Kopřiva
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Slider
Xella
CK Zemek
Pneumatiky.cz
Forest park hotel
SPA
Motora
Wienerberger
Datart
Krmivo Platinum
Telly – digitální televize
Robotworld – specialista na roboty
NH Car
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
České dráhy – IN KARTA
Slider

TWITTER @NOSPCR

Jarní setkání veteránů v Hradci Králové

V úterý 24. března 2015 se v Hradci Králové uskutečnilo tradiční jarní setkání policejních veteránů, sdružených při základní organizaci NOS krajského policejního ředitelství Královéhradeckého kraje. Nejprve se více než 20 účastníků sešlo v budově krajského ředitelství, kde si prohlédli prostory nového integrovaného operačního střediska a seznámili se s nedávnou historií jeho výstavby a uvedení do ostrého provozu. Zároveň jim služební funkcionáři – náměstek krajského ředitele pro vnější službu plk. Ing. Jan Pavelka a vedoucí operačního odboru plk. Mgr. Libor Vejs – přiblížili zejména technické prostředky a vybavení tohoto pracoviště, popsali rámcově technologii a systém činnosti operačního pracoviště a zejména nové prvky a technické novinky, pro zvýšení efektivnosti výkonu služby. Bývalí policisté, z nichž mnozí během svého profesního služebního zařazení operačními středisky prošli, si se zájmem prohlédli nové a moderně vybavené prostory a ocenili možnost vidět na vlastní oči jedno z klíčových pracovišť krajského ředitelství.

Po exkurzi se všichni účastníci sešli v policejním klubu spolu s dalšími veterány, kteří z časových nebo jiných důvodů exkurzi nestihli. Setrvali v příjemné atmosféře a u chutného občerstvení při přátelském povídání a vzpomínkách na aktivní službu až do večerních hodin.

Při této příležitosti byli veteráni mimo jiné seznámeni i s únorovým setkáním  ředitele krajského ředitelství policie brig. generála Mgr. Martina Červíčka se zástupci veteránských organizací a přijali s potěšením jeho poselství, ve kterém vyjádřil uznání za jejich práci pro policii a vědomí sounáležitosti veteránů s mladšími kolegy ve službě i vůli prohlubovat sepětí a vzájemné kontakty aktivních i bývalých policistů – veteránů různými formami spolupráce při  slavnostních příležitostech i vzájemných neformálních setkáních. Konkrétním naplněním takové spolupráce byla právě i exkurze na pracovišti integrovaného operačního střediska krajského ředitelství.

Březnového setkání se celkem zúčastnilo na 40 veteránů a všichni odcházeli s pocitem hezky stráveného odpoledne a s chutí účastnit se i dalších připravovaných akcí.

Jan Dvořák
krajský koordinátor veteránů NOS

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email