POMOC a SOLIDARITA

Nadační fond
Veřejné sbírky

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

SLEVY PRO ČLENY

O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Alza
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Sleva na právní služby AK Kopřiva
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Slider
Xella
CK Zemek
Pneumatiky.cz
Forest park hotel
SPA
Motora
Wienerberger
Datart
Krmivo Platinum
Telly – digitální televize
Robotworld – specialista na roboty
NH Car
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
České dráhy – IN KARTA
Slider

TWITTER @NOSPCR

Regionální setkání Veteránů PČR v Kounově ve východních Čechách

Ve dnech 13. a 14. května 2016 se v účelovém zařízení Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje v Kounově uskutečnilo setkání policejních veteránů NOS, sdružených v rámci základních organizací NOS v Hradci Králové a v Náchodě. Pozvání přijali i policejní veteráni regionu východních Čech z občanského sdružení Veterán Policie ČR. Společně využili nabídku bývalého ředitele královéhradecké policie brig. generála Červíčka k setkání bývalých policistů a zaměstnanců v tomto pro všechny přítomné důvěrné známém zařízení v krásném údolí Orlických hor.  Vždyť také mnozí z téměř sedmdesáti účastníků z řad policejních veteránů přispěli v minulosti svou prací k původní rekonstrukci a výstavbě objektu, který se stal v sedmdesátých letech minulého století školícím zařízením policie i místem pro letní rekreace rodin policistů a zaměstnanců PČR. Není proto divu, že se všichni přítomní cítili v objektu „jako doma“ a mnozí  přidali vzpomínky a historky z dob, kdy jezdili na Kounov a podíleli se i jako „zedníci“ nebo jiní stavební dělníci na rekonstrukci původního  vodního  mlýna  nebo  později  na  údržbě formou pracovních rehabilitací.

A ti o něco málo mladší pak s nimi zavzpomínali i na různá zaměstnání, porady a školení, výcvikové kurzy autoškoly a mnohé další aktivity, spojené s tímto areálem.

V přátelském duchu a příjemné atmosféře proběhlo celé páteční odpoledne, které nepřekazily ani menší dešťové přeháňky. Po oficiálním úvodu a vystoupení zástupců organizátorů, zástupce krajského policejního ředitelství a koordinátora veteránů NOS Pepíka Votýpky pokračoval program ukázkou soudobého vybavení PČR. Policisté z Náchoda a Rychnova nad Kněžnou představili nová služební vozidla Škoda Octavia a výjezdové vozidlo VW Transporter dopravního inspektorátu pro vyšetřování  dopravních nehod. Veteráni se živě zajímali o podmínky výkonu služby, technické novinky ve vozidlech a zahrnuli přítomné policisty řadou otázek i vzpomínek, ve kterých konfrontovali své zkušenosti a technickou vybavenost policie z doby své aktivní služby se současností. Velké pozornosti se dostalo technickému a technologickému vybavení vozidel, světelným a zvukovým znamením, spojovacím prostředkům, osvětlení ale i další výbavě jako například  balistickým vestám, zastavovacím pásům a dalším součástem výbavy.

Po večeři vedly další kroky veteránů do venkovního pavilonu v areálu účelového zařízení, kde byl pro všechny účastníky připraven soudek výborného broumovského piva a další občerstvení. Pro všechny byl určen poctivý vepřový steak, který s citem i patřičným umem připravili a nad ohněm zdatně  ugrilovali šikovní organizátoři ze ZO NOS v Náchodě. Po setmění se všichni  přesunuli do vnitřních prostor zařízení a zejména k dobře zásobenému baru. Celý večer dál trávili v družné zábavě a při vzpomínkách na svou práci a policejní službu.

Druhý den už veterány čekala pouze lehká snídaně, rozloučení a odjezd do svých domovů. Při odjezdu vyjadřovali svou spokojenost nad zdařilým setkáním, které jim připomenulo důvěrně známá místa, spojená s policejní službou a poděkování vedení krajského policejního ředitelství za možnost sejít se  v Kounově. V neposlední řadě poděkovali organizátorům za přípravu celého setkání a velmi pěkný program. Přáním všech je, aby podobná setkání v takto příjemném prostředí se stala  tradicí i symbolem pevného spojení současných strážců zákona s policejními veterány.

Zpracoval: Jan Dvořák, krajský koordinátor policejních veteránů NOS PČR

 

Královéhradeckého kraje

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email