Rybářské závody policejních veteránů

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017 – RYBÁŘSKÉ ZÁVODY POLICEJNÍCH VETERÁNŮ U PREMONSTÁTŮ V TEPLÉ.

Již podruhé se mariánskolázeňští policejní veteráni a jejich hosté setkali poslední zářijovou sobotu na tradičních rybářských závodech na malebném rybníčku u premonstrátů v Teplé.
Požehnat veteránům přišel opat kanonie kláštera Teplá, Msgr. P. Filip Zd. Lobkowicz, O. Praem a poté mjr. v. v. Josef Votýpka oficiálně závody zahájil. K dobré náladě přispělo počasí, kdy „babí léto“ v plné své kráse odhalilo plné slunce, pohodu a nádhernou přírodu, která vytvořila tu pravou atmosféru hřejivého podzimu.
První místo obsadil a titul mistr rybář získal Bohumil MAREŠ, druhé místo patřilo Antonínu SEJKOROVI a na třetím místě se umístil Jaroslav KREUTZER.
Celostátní koordinátor Veteránů NOS PČR, kolega Josef Votýpka, předal vítězům nádherné ceny, diplomy, medaile, věcné dary a seznámil veterány s činností Nezávislého odborového svazu. Josef Votýpka taktéž předal věcný dar nejstaršímu mariánskolázeňskému rybářskému veteránovi panu Jaroslavu Kreutzerovi.
Po ukončení závodů přijali veteráni a jejich hosté pozvání do Klášterní restaurace, kde se podávala pečená kachna se zelím a knedlíkem, pečené vepřové koleno, nebo kuřecí plátek s oblohou. Nejen, že si veteráni pochutnali na skvělém obědě, ale popovídali si a hlavně zavzpomínali. Prostě úžasné setkání úžasných lidí.
Organizátoři akce PhDr. Jaroslav Beneš a Josef Dědek Votýpka, tímto děkují opatu kanonie kláštera Teplá Msgr. P. Filipu Zd. Lobkowiczovi, O. Praem, za umožnění konání této akce.
O setkání veteránů se vždy mluví s radostí, úctou, vlídnosti a pochopením. Ale život jde dál, tak snad se opětovně za rok sejdeme a to ve stejném složení a na stejném místě. Děkuji.

Foto a článek:
PhDr. Jaroslav BENEŠ, MBA
30. 09. 2017