Rybářské závody veteránů

Mariánskolázeňští policejní veteráni pořádali rybářské závody na rybníce v Úbočí.

Za velmi pěkného letního sobotního rána, 15. září 2018, se sešli mariánskolázeňští policejní veteráni na soukromém rybníčku u obce Úbočí ke společnému setkání. Zde měli čest přivítat nprap. v. v. Jířího Mergla – předsedu Výboru NOS PČR pro Veterány, který účastníkům sdělil aktuální informace z dění okolo NOSu a předal všem přítomným drobné upomínkové předměty.
Setkání bylo jako vždy naplněno milou atmosférou, tak jak tomu bývá, když se sejdou přátelé a bývalí kolegové kteří debatují nad společnými zážitky a vzpomínají na všechno, co je provázelo jejich nelehkou policejní službou.
Správce rybníka, pan Dan Tamok, pro veterány připravil občerstvení a to klobásky na grilu, pečená kuřata a kuřecí steaky, zapíjené točeným pivem. To vše přispělo k příjemně strávenému sobotnímu dni.
Vítězem závodů a mistrem rybářem se stal Dr. Beneš, který ulovil jesetera o délce 94 cm, druhým byl Harald Wiesent, který ulovil ryby o celkové délce 328 cm, třetím Bohumil Mareš s celkovou délkou ulovených ryb 273 cm, čtvrtým v pořadí Antonín Sejkora s délkou ulovených ryb 103 cm, následoval Filip Beneš a Jaroslav Svoboda.
Kromě již zmíněného jesetera zde lovci chytili hlavně kapry, cejny a plotice. Největšího kapra o délce 75 cm ulovil Bohumil Mareš. A nebylo rybáře, který by nic nechytil.
Závěrem Jiří Mergl předal vítězům poháry, diplomy a drobné rybářské vybavení, které věnoval na tuto akci Bohumil Mareš. Naopak pořadatel akce Dr. Beneš věnoval Jiřímu Merglovi pamětní sošku a poděkoval mu za perfektní spolupráci v rámci organizace NOS.
Děkuji všem, kteří tuto akci připravili, za jejich čas a energii, kterou věnovali svým kamarádům. A moc děkuji veteránům a hostům, kteří se této akce zúčastnili.

Ještě jednou Vám všem veliké a vřelé díky. A brzy nashledanou.

PhDr. Jaroslav BENEŠ, MBA.
Mariánské Lázně 15. září 2018

Foto: Jiří Mergl, Nikola Benešová a Jaroslav Beneš