POMOC a SOLIDARITA

Nadační fond
Veřejné sbírky

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

SLEVY PRO ČLENY

O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Alza
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Sleva na právní služby AK Kopřiva
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Slider
Xella
CK Zemek
Pneumatiky.cz
Forest park hotel
SPA
Motora
Wienerberger
Datart
Krmivo Platinum
Telly – digitální televize
Robotworld – specialista na roboty
NH Car
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
České dráhy – IN KARTA
Slider

TWITTER @NOSPCR

Druhé regionální setkání Veteránů PČR v Kounově

Ve dnech 21. a 22. dubna 2017 se v účelovém zařízení Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje v Kounově uskutečnilo již druhé setkání policejních veteránů NOS, sdružených v rámci základních organizací NOS v Náchodě a Hradci Králové a policejních veteránů regionu východních Čech, z občanského sdružení Veterán Policie ČR.  Bývalí policisté a zaměstnanci PČR se tak opětovně měli možnost vrátit alespoň na jedno odpoledne a večer do důvěrně známých míst v krásném údolí Orlických hor.  Mnozí  s téměř sedmdesáti účastníků z řad bývalých policistů se v minulosti osobně podíleli na  rekonstrukci a výstavbě tohoto zařízení nebo tam po léta činné služby jezdili na různá školení, kurzy nebo porady a pro mnohé bývalo i místem letní rodinné rekreace.

Všichni účastníci letošního setkání proto přivítali s radostí možnost sejít se v příjemném prostředí a společně si zavzpomínat na společně prožitá léta v činné službě se svými kolegy, se kterými se dříve setkávali mnohdy denně a po odchodu ze služby je pro ně takové setkání již jen vzácnou příležitostí, zavzpomínat si a dozvědět se podrobnosti o další životní etapě spolupracovníků, se kterými mnohdy prožili velkou část svého pracovního života.

Celé páteční odpoledne proběhlo ve velmi přátelské a příjemné atmosféře. Po oficiálním zahájení a vystoupení zástupců organizátorů ZO NOS Náchod, kteří mimo jiné předali veteránům pozdrav krajského policejního ředitele, který se s lítostí musel ze setkání  omluvit, pokračoval program vystoupením předsedy republikového výboru veteránů NOS Pepíka Votýpky, který přítomné seznámil s některými změnami v činnosti veteránů NOS v návaznosti na 8. sjezd NOS. Program dále pokračoval ukázkou nového vybavení PČR. Policisté z územního odboru PČR Rychnov nad Kněžnou představili služební vozidlo prvosledové policejní hlídky a výjezdové vozidlo VW Amarok s nástavbou pro kriminalistické techniky. Veteráni se živě zajímali nejen o představenou techniku ale i o podmínky výkonu služby a vybavenost jednotlivých policistů v prvosledových hlídkách a srovnávali s minulostí. Veterány neodradilo ani poměrně chladné a jaro nepřipomínající počasí a užili si prohlídku techniky i výstroje policistů na přilehlém parkovišti. S uznáním hodnotili výrazný posun vybavenosti technikou, výzbrojí i osobními ochrannými pomůckami jednotlivých policistů v současnosti v porovnání s nedávnou minulostí.

Po ukázce vybavenosti PČR se setkání s policisty následovala vydatná večeře. Další program si již veteráni  užívali dle vlastního zájmu a chuti v areálu účelového zařízení, kde pro ně byl k dispozici dobře zásobený bar s točeným pivem a řadou jiných nápojů. I o další občerstvení bylo po celý večer dobře postaráno. Teplé klobásy, mísy s uzeninou, sýry a zeleninou byly k dispozici k posílení během celého večera. Veteráni strávili tento čas v družné zábavě, při vzpomínkách na své kolegy a policejní službu.

Druhý den setkání zakončila snídaně. Následovalo rozloučení a odjezd.  Před odjezdem vyjádřili účastníci poděkování organizátorům, spokojenost ze společného  setkání i naději, že se podobná setkání stanou tradicí i výrazem sounáležit

osti současných strážců zákona s bývalými kolegy – policejními veterány.

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email