POMOC a SOLIDARITA

Nadační fond
Veřejné sbírky

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

SLEVY PRO ČLENY

O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Alza
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Sleva na právní služby AK Kopřiva
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Slider
Xella
CK Zemek
Pneumatiky.cz
Forest park hotel
SPA
Motora
Wienerberger
Datart
Krmivo Platinum
Telly – digitální televize
Robotworld – specialista na roboty
NH Car
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
České dráhy – IN KARTA
Slider

TWITTER @NOSPCR

Ještě jednou k informacím o restrikcích u výsluhových nároků

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dne 7. června jsme na našem webu zveřejnili článek „Letí fáma, letí světem…“, ve kterém jsem se pokusil stručně, jasně a s trochou nadsázky popřít (a potřít) stále se opakující nepravdivé informace o zásadním omezení výsluhových nároků příslušníků bezpečnostních sborů.

Bohužel, pár slov nestačí, protože i nadále běhají mezi policisty „zaručené“ informace o snížení výsluhových nároků a o zkrácení doby jejich poskytování. Je smutné, že tomu podléhají i zkušení policisté ve vyšších funkcích.

Snad je to proto, že když se dva potkají, tak jeden říká, že „kolega zná kolegu, který slouží v Praze, ten mluvil s ministrem (poslancem, senátorem, premiérem, …) a ten mu říkal, že to je jasné! Tak musíme rychle pryč!“ Co je jasné, kdo to říkal a jak to vůbec ve skutečnosti je, už člověk předávající tuto zkazku ovšem neví.

Mnohokrát opakovaný výmysl má ale stejně jako lež velkou nadějí se stát pravdou. Nebo dokonce svatou pravdou těch, kteří potřebují policisty znervóznit a vkládat jim do podvědomí neutuchající obavu o jejich sociální jistoty.

Podobně je tomu i s otázkou vývoje služebních příjmů a platů na rok 2020. Mohu Vás ujistit, že jako vedení NOS PČR jsme zásadně proto tomu, aby nárůst byl jen 2% a aby nebyl dostatečně finančně naplněn stabilizační příplatek. Navýšení finančních prostředků je naším cílem a společnou snahou s dalšími odborovými svazy, které zastupují příslušníky a zaměstnance bezpečnostních sborů. S těmi odbory, které byly před několika málo lety kritizovány za to, že do novely zákona neprosadily stabilizační příplatek, a které jsou nyní kritizovány za to, že stabilizační příplatek v zákoně o služebním poměru je.

A měly to být také odbory, které si dovolily přímo ve Španělském sále při konání Policisty roku tiše říkat, že stojí za omezením výsluhových nároků. Ten (ta), kdo si toto vymyslel(a), asi neví, že právě odborové svazy, zastupující příslušníky bezpečnostních sborů, setrvale brání jakýmkoliv restriktivním zásahům do výsluh.

Nicméně na akci Policista roku zaznělo naopak velmi nahlas něco jiného a zcela opačného, než se v policejním éteru šíří. Pan prezident republiky Miloš Zeman, který byl hostem udílení ocenění policistům, ve svém projevu jasně deklaroval, že si policistů velmi váží a plně podporuje ministra vnitra ve snaze o zvýšení jejich platových podmínek. To má jistě nezanedbatelný význam. Projev pana prezidenta si můžete přečíst pod tímto odkazem:

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-vyhlaseni-ankety-policista-roku-14841#from-list

Proto jednáme a vyvíjíme tlak nejen na dostatečné finanční pokrytí navýšení služebních příjmů a stabilizačního příplatku, ale i na vydání předpisu, který bude zcela jasně definovat jeho rozdělování. Jinak by se tento nástroj stal zcela nepoužitelným a marným

Mohu Vás ujistit, že situaci kolem výsluh sledujeme. V kontextu předchozích vyjádření ministra jsme přesvědčeni, že jde opět o fámu, která si žije vlastním životem. Ministr o kolujících zvěstech ví, řeší je i v rámci porad a chce je znovu popřít. Proto se s ním k uvedeným problematikám v úterý 25. června sejdu, a informace o výsledku jednání budou následně zveřejněny.

Praha, dne 21. června 2019

Za předsednictvo NOS PČR

JUDr. Milan Štěpánek

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email