POMOC a SOLIDARITA

Nadační fond
Veřejné sbírky

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

SLEVY PRO ČLENY

Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Alza
Sleva na právní služby AK Kopřiva
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Slider
Forest park hotel
CK Zemek
Robotworld – specialista na roboty
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
Datart
Telly – digitální televize
České dráhy – IN KARTA
Xella
Motora
Wienerberger
SPA
Krmivo Platinum
NH Car
Pneumatiky.cz
Slider

TWITTER @NOSPCR

Srovnávací soutěž speciálních pořádkových jednotek v Brně

Ve dnech 22. – 23. září 2016 se v Brně a jeho okolí uskutečnila srovnávací soutěž mezi družstvy speciálních pořádkových jednotek z České republiky, Německa, Rakouska a Polska. Tato akce proběhla za podpory Nezávislého odborového svazu Policie České republiky, který byl partnerem pořadatelů soutěže. Velký podíl práce měli i kolegové ze základní organizace NOS PČR při SPJ Brno.

První den odpoledne absolvovali závodníci dvě disciplíny na hasičském polygonu v Líšni, kdy se jednalo o lezeckou část soutěže a pohyb ve stísněném prostoru se simulovaným transportem zraněného.

Čtvrtek byl vyhrazen pro celkem devět úkolů, vzdálenosti mezi stanovišti překonávali závodníci po vlastní ose, takže v závěru závodu měli za sebou vzdálenost téměř 30 kilometrů. Úvodní disciplínou byla jízda zručnosti na Masarykově okruhu, poté se závodníci přesunuli na hrad Veveří, kde absolvovali logický test. Na třetím stanovišti policisté předvedli své schopnosti při záchraně tonoucího. Poté vyrazili na Holednou, jejíž kopcovitý terén je prověřil při pátrací akci. Nelehkou byla další disciplína, jízda na raftech proti proudu. Zručnost museli prokázat v lezeckých postrojích v lanovém centru, poté se dostali na druhý břeh a měli 15 minut na ošetření účastníků dopravní nehody. Pak už zbýval přesun do brněnské policejní školy. Zde byla družstva vybavena balistickou vestou a helmou, služební kombinézou, kanadami a předvedla taktiku zákroku proti tzv. šílenému střelci. Pak už následovala poslední, střelecká disciplína.

Vítězem náročné soutěže se stala SPJ KŘP Jihomoravského kraje, putovní pohár tedy neputoval daleko. Stříbrnou příčku obsadili policisté z Moravskoslezského kraje, třetí příčku obsadilo družstvo SPJ Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Vyhodnocení soutěže a předávání cen proběhlo ve čtvrteční podvečer v sále brněnské policejní školy. Zúčastnili se jej první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek, ředitel Služby pořádkové policie Martin Hrinko, ředitel KŘP Jihomoravského kraje Leoš Tržil a předseda NOS PČR Milan Štěpánek.

Vedle pohárů pro vítězná družstva byly předány věcné dary, které pro závodníky ve spolupráci s NOS PČR připravili partneři, jejichž zástupci byli akci přítomni a předávali ceny pro soutěžící.

K putovnímu poháru obdrželo vítězné družstvo speciální certifikáty od sponzora závodu, a. s. Česká zbrojovka Uherský Brod. Na jejich základě obdrží každý člen družstva hodnotnou cenu – balistickou vestu. Vedle toho Česká zbrojovka a.s. zapůjčila pistole a střelivo pro střeleckou část soutěže. Zájemci se mohli seznámit se širokou škálou produktů světoznámého českého výrobce zbraní, včetně nejnovějších typů.

Ceny pro družstva na stupních vítězů věnovala také firmy TGAS s.r.o. Praha a HUDYsport a. s. – prvky balistické ochrany a nočního vidění.

Pro další zúčastněná družstva poskytla praktické outdoorové ceny pojišťovna právní ochrany D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR. Významně také akci Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR.

Všem uvedeným subjektům patří poděkování za jejich podporu, stejně jako pořadatelům a kolegům ze ZO NOS PČR při SPJ Brno.

JUDr. Milan Štěpánek, předseda NOS PČR

 

O soutěži informovala také média:

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/strelba-uprostred-brna-policiste-ze-ctyr-zemi-se-utkali-v-soutezi-20160922.html

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/316281381990922-udalosti-v-regionech/ (od času 7:21 do 8:19)

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email