POMOC a SOLIDARITA

Nadační fond
Veřejné sbírky

Příspěvky s právní tématikou

Užitečné formuláře

SLEVY PRO ČLENY

O2 Family – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Alza
Pojištění D.A.S. – sleva na pojištění
Allianz pojišťovna – slevy na pojistkách
Sleva na právní služby AK Kopřiva
T-Mobile – zvýhodněná volání pro členy a jejich rodiny a jak je využít
Slider
Xella
CK Zemek
Pneumatiky.cz
Forest park hotel
SPA
Motora
Wienerberger
Datart
Krmivo Platinum
Telly – digitální televize
Robotworld – specialista na roboty
NH Car
Zelená cesta pro veterány NOS PČR ve Vojenské nemocnici Brno
České dráhy – IN KARTA
Slider

TWITTER @NOSPCR

Veřejná sbírka na pomoc Adélce Holčákové

SBÍRKA UKONČENA 30. LISTOPADU 2019

Dámy a pánové, vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení přátelé,
Nezávislý odborový svaz Policie České republiky a Generální ředitelství Vězeňské služby České republiky Vás tímto informuje o vyhlášení veřejné sbírky na pomoc rodině pětileté Adély Holčákové, kterou letos v červnu postihlo úplné srdeční selhání. K jejímu uzdravení je zapotřebí provést transplantaci srdce. Ta je ale vzhledem k jejímu věku, a tedy vzhledem k velikosti potřebného náhradního srdce, velmi problematická. Než bude nalezen vhodný dárce, bude se Adéla muset spolehnout na pomoc implantovaného přístroje, který činnost jejího srdce podporuje.

To s sebou přináší řadu komplikací, které musí Adélka spolu se svou rodinou překonat. Několikaměsíční hospitalizace výrazně poznamenala její psychiku, vyvolala u ní poruchu příjmu potravy a celkové vyčerpání organismu. Adélka má další dva sourozence, tříletá dvojčata Vítka a Jindřišku, jež rovněž vyžadují náročnou péči. Adélčina matka, pracovala řadu let na

generálním ředitelství Vězeňské služby ČR jako účetní a v červenci onemocněla rakovinou, takže se musí podrobovat náročné a vyčerpávající léčbě. Rodinu tak živí pouze otec Pavel Holčák, i on však musel práci omezit, aby se mohl starat o nemocné členy své rodiny. Rodinu své dcery všemožně podporuje také babička Jana Bittnerová, která v současné době pracuje u VS ČR ve VV Pankrác. Stará se o dvojčata, navštěvuje vnučku v nemocnici, vypomáhá manželovi své dcery s péčí o domácnost a samozřejmě i finančně přispívá rodině.

V současné době má Adélka konečně vyhlídky na propuštění do domácího ošetřování, což pro její rodinu znamená další komplikace a nutnost nákladných úprav v bytě. Členy rodiny čeká školení na obsluhu implantovaného kardiostimulátoru a další zdravotnický výcvik. Po propuštění z nemocnice nebude Adélka schopná určitou dobu chodit, a bude proto potřebovat invalidní vozík. Denně bude muset přijímat nitrožilní výživu a podrobovat se krevnímu vyšetření. Přestože část nákladů uhradí zdravotní pojišťovna, čekají Adélčinu rodinu vysoké výdaje na léčbu i péči. Vzhledem k tomu, že půjde o dlouhodobou vleklou léčbu, je Adélčina rodina vděčná za jakoukoliv pomoc. Případnou finanční pomoc využijí na nákup zdravotních potřeb a pomůcek pro Adélčinu léčbu a rehabilitaci, ale také pro zajištění péče o Adélčiny sourozence a chodu celé rodiny.

Jestliže i vy chcete rodině projevit podporu a solidaritu, můžete do sbírky přispět převodem nebo vkladem finanční částky na transparentní sbírkový účet Nezávislého odborového svazu PČR, vedený u Sberbank CZ a.s. Dbejte, prosím, na uvedení správného variabilního symbolu, a mějte na paměti také termín ukončení sbírky. Veřejnou sbírku vyhlašuje Nezávislý odborový svaz Policie České republiky s podporou Generálního ředitelství Vězeňské služby České republiky v souladu s ustanovením § 4 odst. 1 zákona č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách.

Sbírka je zahájena dnem 1. října 2019, ukončena bude dne 30. listopadu 2019.
číslo účtu: 4200555535 kód banky: 6800 variabilní symbol: 145431
Již nyní Vám všem děkujeme za projevenou solidaritu a podporu.

JUDr. Milan Štěpánek
předseda NOS PČR

genmjr. PhDr. Petr Dohnal
generální ředitel VS ČR

 

sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email