VETE RÁNI

… blíží se prázdniny… nezapomeňte si sjednat svazové cestovní pojištění pro rodinné příslušníky jen za 110 Kč na rok 2024… to vaše máte hrazeno v rámci řádného členství, ale napište si o “kartičku a dokumenty k pojištění”… více zde 

Různé články

BEZPEČNOST NĚCO STOJÍ

Příslušníci odcházejí, agresivita roste, platy stagnují…

 

Ve věznicích, ve kterých je vyšší procento neobsazenosti příslušníků je těmto jako kompenzace poskytován stabilizační příspěvek ve výši 2.500 Kč. Příspěvek je přiznáván od 1. ledna 2021, kdy na přiznání tohoto příspěvku splňovali podmínky příslušníci ze 7 věznic z celkového počtu 35 věznic v České republice. Od 1. 1. 2022 do 31. 8. 2022 příspěvek pobírali příslušníci z 8 věznic, dále od 1. 9. do 31. 12. 2022 již příslušníci z 11 věznic. V roce 2023 tento stabilizační příspěvek pobírali příslušníci z 12 věznic. Vzhledem ke skutečnosti, že i v roce 2023 se nezastavil propad příslušníků napříč celou republikou je od 1. 1. 2024  přiznáván stabilizační příspěvek již příslušníkům v 18 českých věznicích.

Předpokládáme, že pokud naši zákonodárci nezareagují a neupraví tristní nástupní platy, propad počtu příslušníků se nejen nezastaví, ale naopak zrychlí, neboť příslušníci, kteří jsou již značně unaveni z neustálé přesčasové práce, ve které musí čelit vzrůstající agresi vězněných osob, čím dál častěji mluví o odchodu z tohoto bezpečnostního sboru.

 

Kolik přetížených příslušníků ještě musí předčasně odejít, kolik jich ještě musí být verbálně, či dokonce fyzicky napadeno, aby odpovědní pochopili, že: „Bezpečnost něco stojí“.

 

Předsednictvo NOS PČR

ČT24, 6.1.2024

▶ Chybí dozorci i strážní, vězni na to reagují zvýšenou agresivitou — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

 

 

Sdílet tento článek

Nebo zašlete svůj názor, komentář či nápad 

Odebírejte @nospcr a podpořte tuto kampaň na

Facebook

X Twitter

WhatsApp

Instagram

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Přemýšlíte o členství a nechce se Vám zjišťovat veškerou právní ochranu a pojištění v komerční roční ceně přesahující 18.000 Kč, které svaz hradí za člena, řadu dalších benefitů a výhod, jež využívají desetitisíce členů? Využijte náš kontaktní formulář.

Stačí odeslat Váš kontakt, na němž Vás svaz osloví, zodpoví dotazy, případně pomůže s přijetím. Odešlete, vyslechněte a rozhodněte se, zda být členem …

Údaje jsou zpracovány jen pro kontaktování za účelem zájmu o členství, poté budou smazány.

Počet členů svazu k 1. 5. 2024
22393

Sledujte @nospcr

Formulář slouží zejména k zasílání podnětů a dotazů z oblasti výkonu služby a práce a odborových záležitostí, včetně nápadů na zlepšení či opravy svazových systémů.

 

Zodpovězeny budou dotazy s uvedeným jménem, příjmením a emailovou adresou. Jména a příjmení, které zaslaly podnět nebudou nikde prezentována, ledaže by si to pro případné jednání v související věci samy zasilatel výslovně přál. 

 

UPOZORNĚNÍ

Anonymní dotazy či podněty slouží jako informační zdroj pro případné využití v možných souvisejících jednáních. Zprávy s vulgárním či obdobně nevhodným textem budou zaměstnanci kanceláře mazány bez dalšího postoupení.

 

Děkujeme za pochopení i váš zájem